Hygiena v hotelu

Home / Hygiena v hotelu

Hygiena je důležitá nejen z hlediska dodržení čistoty v hotelu, ale také ze zdravotních důvodů a proto hygiena ve VIP Cats hotelu je na prvním místě.

Do hotelu přijímáme pouze kočky, které nejeví žádné známky nemoci, jsou řádně očkované a zbavené vnějších a vnitřních parazitů. Nicméně, někteří jedinci můžou být nosiči určitých kočičích nemocí a přitom nemít žádné projevy s těmito nemoci spojené. Proto dodržování maximálních hygienických opatření a eliminace kontaktu koček od různých majitelů mezi sebou považujeme za naprosto nezbytné. Také proto každá kočka v našem kočičím hotelu VIP Cats má svůj pokoj a do společných prostor jsou pouštěné jednotlivě – bezpečnost a zdraví je nade vše.

Denní úklid je naprostou samozřejmostí – záchody se uklízí podle potřeby každého návštěvníka, během dne se průběžně kontroluje jejich čistota. Misky na jídlo a vodu se umývají denně. Každé ráno probíhá běžný úklid – zameteme a umyjeme podlahu na pokojících a mimo nich, utřeme prach a prolézačky zbavíme nečistot a chlupů.

Po odchodu kočičky domů se důkladně vyčistí celý pokoj, vymění se prostěradlo a polštář na postýlce, kompletně se vyčistí a vydezinfikuje se záchůdek, misky a prolézačka. Pro úklid používáme zdravotně nezávadné, ale účinně uklízící prostředky Sanytol dezinfekční hypoalergenní a Sanytol proti plísním, který díky svému trojímu účinku dezinfikuje materiály a plochy a ničí bakterie, viry a plísně

K dosažení maximální čistoty a dezinfekce používáme germicidní (baktericidní) lampu. Baktericidní lampa je speciální germicidní zářič (světlo), které vyzařuje krátkovlnné ultrafialové záření. Záření ničí mikroorganismy, hubí bakterie a jejich spory, likviduje plísně a kvasinky. Baktericidní lampy se používají k dezinfekci vzduchu a sterilizaci ovzduší a povrchu předmětů tam, kde je potřeba sterilní prostředí (operační sály, nemocnici a polikliniky, výroba potravin, laboratoře, mateřské školy apod.). Lampa se vždy zapne po kompletním úklidu pokojíku po odchodu kočičky domuů. Společneé prostory jsou dezinfinfikované průběžně.